top of page

“Iemand zonder een beperking kan niet alles weten zoals iemand met een beperking."

Beste lezer,

In deze blog lees je meer over mijn deelname aan de werkconferentie ‘Ervaringsdeskundigheid… Samen kom je verder!’


Hier heb ik gesproken over hoe ervaringsdeskundigen ingezet kunnen worden voor bijvoorbeeld een betere, begrijpelijke communicatie.


Ik sprak met hoogleraar Petri Embregts op het podium over:

- Hoe ervaringsdeskundigen ingezet kunnen worden.

- In welk deel van het onderzoek zij een rol kunnen spelen.

- Het meer kennis oplevert en je komt samen tot nieuwe ideeën.

- Iemand zonder een beperking kan niet alles weten zoals iemand met een beperking. Waar je tegenaan loopt bijvoorbeeld.

- Hoe je meer te weten kunt komen als je een interview houdt.

- Hoe je breder bereik krijgt voor je resultaten, zodat meer mensen erover weten en doen.


We vertelden ook dat onderzoek langer duurt als co-onderzoekers er aan meewerken maar je onderzoek komt er dan wel beter uit komt te zien.

Tijdens het congres kon je ook dingen uitproberen zoals een VR-bril waarmee je kon ervaren hoe het is om een verstandelijke beperking te hebben.

Ik vond het leuk om gezellig te kunnen kletsen met de mensen daar en ideeën op te doen.

Op het laatst was er ook een theaterspel die samenvatte hoe de dag was gegaan.


De komende tijd is het de bedoeling dat ik co-onderzoekers ga opleiden met mijn collega’s binnen de academische werkplaats.

Daarover vertel ik hopelijk meer in de volgende blog!


Groeten van Anneke van der Cruijsen



bottom of page